ВАСИЛІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА 1-2 СТУПЕНІВ.
Василівка Роменського району Сумської області.
(Історія навчального закладу).
1959 рік
До 1912 року на території сучасного села Василівка школи не було. Дітей навчали в селянських хатах солдати, що повернулись із служби в царській армії. В 1912 році на кошти земства збудовано школу в селі Герасимівка, де працювало два вчителі, які навчали близько 120 дітей, по 60 дітей кожен. Після проведення колективізації в будинку поміщика Зарудного було відкрито школу, яка також була початковою, а потім семирічною. В селі Чисте також діяла початкова школа, в якій навчалися діти сіл Чисте і Братське. Н а території села Велецьке в 1913 році на кошти земства було збудовано початкову школу.
В повоєнні роки на території Василівської сільської ради діяли початкова школа в селі Чисте, де працювали Цокур Антон…………, Пишна Тетяна Федорівна. Герасимівська початкова школа, директором якої був Пишний Іван Максимович, після нього Гайдар Євдокія Петрівна. В школі працювали вчителі Мащенко Віра Дмитрівна, Пишна Ольга Василівна, Кривозуб Віра Андріївна,………………..Степан Андрійович. Величанську
семирічну школу в 50 - х роках очолював Литовченко Мефодій Ілліч. В ній Працювали вчителі Литовченко Євдокія Федотівна , Нехаєнко Євдокія Явтропівна, Шептун Наталія Іванівна, Петренко Марія Іванівна, Сеник Ольга Григорівна, Черніченко Надія Євгеніївна. В селі Велецьке в 1976 році школу (директор Манько Надія Федорівна) було закрито, а саме село в 1998 році було виключено із реєстру сіл Роменського району.
Василівську семирічну школу в 1946 році очолював Яременко Григорій Дмитрович, його змінила Дворецька Олександра Іванівна, за нею директором Василівської семирічної школи був призначений Талалай Георгій Матвійович. В педагогічному колективі школи працювали: завуч Якименко Іван Прокопович, …………………Іван Микитович – вчитель української мови, Якименко Марія Антонівна – вчитель російської мови, Посна Марія Юхимівна – вчитель німецької мови, Петренко Марія Іванівна – вчитель української та німецької мови, Пишна Віра Арсентіївна, Порот Віра Явтухівна – вчителі початкових класів.
За ініціативою голови колгоспу Гуменюка П.І. та голови Василівської сільської ради Бондаренка Миколи Хомича на кошти колгоспу за допомогою найманих бригад та рядових колгоспників було розпочато будівництво нової школи, яке було завершено в 1963році. Школу очолював Талалай Георгій Матвійович, в ній працювало 12 вчителів, навчалось 88 учнів. Після нього з 1968 року директором школи було призначено Лесика Бориса Леонідовича, з 1972 року Дворецьку Олександру Іванівну, з 1974 року Агеєнко Василя Івановича. При допомозі голови колгоспу ім. Фрунзе Фенька Г.Д. до школи в 1988 році добудованої дальню та типовий спортзал в 1990 році, проведено реконструкцію опалювальної системи, здійснено газифікацію шкільної котельні.
На 1 вересня 2013 року в школі працює 14 вчителів, 4 працівники обслуговуючого персоналу, навчається 56 учні
За період з 1912 року по даний час Василівська школа зробила 86 випусків, із стін школи вийшло2752 випускники. Серед них Пишний Іван Іванович – генеральний директор «Росія – цукор», Тульська область. Телющенко Іван Федорович – генеральний директор СБК, має урядові нагороди.
Школа розташована в типовому приміщенні, розрахованому на 160 місць. В навчальному закладі розташовано 9 кімнат, типовий спортивний зал, майстерня. Навчальний заклад естетично
оформлений, відповідає сучасним вимогам. Бібліотека забезпечена підручниками на 92 %, книжковий фонд становить 4216 підручників. Василівській школі є 2 комп’ютери, на яких працюють учні 8 – 9 класів.
В 1988 році відкритий музей «Історія рідного села» в створенні якого, при сприянні і підтримці керівництва колгоспу ім. Фрунзе прийняли активну участь працівники педагогічного колективу, зокрема учителі української мови і літератури Лесик Надія Микитівна, російської мови і літератури Вареник Зінаїда Іванівна, директор школи Агеєнко Василь Іванович. Особлива заслуга учителя історії і керівника музею Вареника Василя Івановича. Не стояли осторонь учні і жителі села. Було організовано роботу пошукових загонів, що працювали над вивченням історії села, походженням місцевих назв, історичних подій. На базі музею проводяться тематичні уроки, екскурсії, продовжується пошукова робота в різних напрямках.
Результативність навчально-виховного процесу показує, що досягнення учнів та випускників закладу відповідає достатньому рівню. Учні самостійно вміють здобувати і використовувати знання.
В школі приділяється увага роботі з обдарованими дітьми. Щороку учні школи приймають участь у міжшкільних олімпіадах з базових дисциплін і займають призові місця. Щорічно учні школи приймають участь у районній спартакіаді школярів. За останні три роки неодноразово становились призерами спартакіади.
За підсумками атестації 5 вчителів школи мають вищу категорію, 3 – першу, 2 – другу, 1 – спеціаліст.
В школі стало традицією проводити свято «Зустріч першокласників з підручниками», «Проводи букваря», «Посвята в читачі», «Золота осінь», «Новий рік». Традиційними стали виховні години, які проводять класні керівники по темах:»Ми діти твої Україно», «Нашому роду нема переводу», «Звичаї, ігри і обряди рідного краю».
В школі проводиться робота по вивченню і збереженню скарбниці народного слова, рідного села. Для учнів 1 - 4 класів організовуються свята «Мамина колискова», «Бабусина казка». В школі працює дитяча організація «Веселка», яка об’єднує барвінчат, піонерів і старшокласників.